Plutiškių vidurinė mokykla kartu su Fromborku mokyklų kolektyvu 2013 m. rugsėjo 23 – 27 dienomis įgyvendina projektą

„Amatų  mugė“

Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų projekto „Amatų mugė“ tikslas yra per praktinę technologinę veiklą padėti jauniems žmonėms pažinti save, kurti savo karjeros planus. Per 5 projekto dienas jauni žmonės domėsis tradiciniais abiejų valstybių amatais, kūrybinėse technologinėse dirbtuvėse, vadovaujami profesionalių amato (audimo, batikos, dekupažo, drožybos, pynimo iš vytelių) meistrų išmėgins save darbinėje veikloje.

Amato juos mokys meistrai savanoriai:

Audimo – Aušra Arlauskiene, Plutiškių vidurinės mokyklos dailės mokytoja;

Batikos – Evelina Kašauskienė, Plutiškių vidurinės mokyklos specialioji pedagogė;

Origami – Monika Herbacz, Fromborku mokyklų kolektyvo technologijų mokytoja;

Pynimo iš vytelių – Alė Miliauskienė, Plutiškių vidurinės mokyklos technologijų mokytoja;

Vėlimo – Jurgita Luckuvienė, Plutiškių kaimo gyventoja.

Projekto dalyviai lankysis liaudies meistro Klemenso Kvainausko dirbtuvėse, įmonėse „Gandas“, „Mantinga“, Jekelio žvakės“, domėsis tokio amato karjeros galimybėmis

Pirmuosius savo dirbinius rugsėjo 27 dieną pristatys mugėje, kurioje savo meistriškumą demonstruos ir kitų Kazlų Rūdos savivaldybės mokyklų komandos: Atanavo pagrindinės mokyklos ( vadovas Virgilijus Bespalovas), Kazlų Rūdos Kazio Griniaus gimnazijos ( vadovė Oksana Janauskienė), Kazlų Rūdos pagrindinės mokyklos (vadovas Rimantas Janušauskas), Kazlų Rūdos lopšelio-darželio „Pušelė“ darbuotojai, drožėjas Klemensas Kvainauskas ir kt.

Kviečiame prisijungti ir Jus! Mugė vyks 2013 m. rugsėjo 27 d. 10.00 – 15.00 val. pramogų centre „Selemos kiemas“, Kazio Griniaus g. 25, Selemos k., Kazlų Rūdos sav.

Tikimės, kad dviejų valstybių jauniems, dar neturintiems karjeros planavimo patirties žmonėms, atsivers galimybė pažinti save dar neatrastoje srityje, mokytis amato, ugdyti kūrybiškumą. Taip priimtinais būdais bus ugdomos karjeros planavimo, tolerancijos, pilietiškumo, demokratiškumo kompetencijos.

Sėkmės projekto dalyviams!