ĮSPŪDŽIAI IŠ PORTUGALIJOS

Tęsiant  Comenius projektą  „Dream-Do-Deside“  penkios mokinės ir dvi mokytojos gegužės 13-17 dienomis lankėsi Portugalijoje. Kadangi projektas susijęs su karjeros ugdymu, tad ši kelionė taip pat  padėjo susipažinti su projekte dalyvaujančių šalių profesijomis, padėjo planuoti  ir iš anksto pasirinkti norimą ar labiausiai tinkančią profesiją. Išvykoje į Portugalijos miestelį pavadinimu Arganil, mokinės gyveno šeimose, susipažino su šalies kultūra, maistu, papročiais, ir kt. Apžiūrėjo miestelį, dalyvavo miestelio viduramžių šventėje, lankė muziejus, važinėjo po kalnus, lankėsi viename  didžiausių  universitetų Portugalijoje, turėjo galimybę pamatyti vieną brangiausių pasaulyje paauksuotą biblioteką, vyko į įvairias mokymo įstaigas, dalyvavo ugdymo procese, susipažino su Portugalijos švietimo sistema. Dalyviai užmezgė  naujų pažinčių.  Neišdildomus įspūdžius paliko apelsinų, mandarinų, vynuogių, alyvuogių bei kivių auginimas soduose, šalies kraštovaizdis bei draugiški jo gyventojai. Visos dalyvės net nedvejodamos tvirtina, jog ši kelionė buvo labai įspūdinga ir atsiradus galimybei  jos tikrai ten sugrįš pas draugus, kurie rūpinosi jais visą savaitę.