Geografijos pamokos netradicinėje aplinkoje

Geografijos dalyko temoms apie Lietuvos ūkio modernizavimą ir meteorologiją aptarti II G ir III G mokiniams geografijos mokytoja Danutė Ramanauskienė suorganizavo pamokas netradicinėje aplinkoje. Pamokos apie ūkio modernizavimą vyko  D. ir J. Kairiūkščių ūkyje Juodbūdžio kaime, Prienų rajone. Mokiniai turėjo galimybę palyginti darbo našumą ir produktyvumą  senose galvijų  fermose, statytose daugiau kaip prieš 30 metų, bei naujai pastatytose robotizuotose  fermose. Ūkininkė  papasakojo, kad  karvių produktyvumas priklauso nuo šėrimo, laikymo, priežiūros. Mokiniai domėjosi, kaip šiuolaikinės technologijos pritaikomos ūkiuose, melžiant ir prižiūrint pienines karves. Buvo parodyta, kaip robotai pakeitė rankų darbą t. y. karvės melžiamos robotais.

Kauno meteorologijos stotyje mokiniai susipažino su meteorologiniais prietaisais  meteorologinių elementų kiekybiniams rodikliams matuoti, registruoti, stebėti. Klausėsi pasakojimo apie meteorologijos atsiradimo istoriją, kaip nustatomi orai, kaip perduodama informacija į centrinę meteorologijos stotį.  Kauno meteorologijos stotyje aprašomojo pobūdžio informacija pradėta rinkti 1834 m., o oro temperatūra, krituliai, santykinė drėgmė, atmosferos slėgis, vėjo greitis ir kryptis pradėti matuoti 1892 metais.  Mokiniai susipažino su sinoptiko specialybe.