„Jei prakalbėtų, daug pasakytų…“

Ruošdamiesi Kovo 11-sios  paminėjimui Plutiškių gimnazijos pradinukai dalyvavo Kauno tautinės kultūros centro organizuotame virtualiame Respublikiniame kūrybiniame etnografinės kraštotyros vaikų ir mokinių konkurse „Jei prakalbėtų, daug pasakytų…“, skirtame Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo dienai.

Konkurso tikslas – skatinti vaikų ir mokinių, jų šeimos narių, pedagogų iniciatyvumą, kūrybiškumą, aktyvumą, puoselėjant etninės kultūros vertybes, siekiant pažinti, rinkti ir saugoti senuosius etnografinius buities ir gyvensenos daiktus bei tautodailės dirbinius, atskleidžiant jų prasmę bei reikšmę žmogui, šeimai, bendruomenei ir tautinėms tradicijoms.

Mokytojos Sandros Galinienės paskatinti konkurse dalyvavo 3 Kazlų Rūdos sav. Plutiškių gimnazijos 1 klasės mokiniai: Kamilei Kairaitytei geriausiai sekėsi prakalbinti lygintuvą, įkaitinamą žarijomis, Adas Kirielius išmėgino senąsias rogutes, Normantas Stankevičius patyrinėjo svenoviškos mėsmalės mechanizmą.