Jaunimas stiprino pozityvų požiūrį į gyvenimą

Ketvirtąją projekto dieną (ji pavadinta Veiklus tikėjimas) Lietuvos ir Lenkijos jaunimo grupės stiprino savo pozityvų požiūrį į gyvenimą, kalbėjosi apie tai, kad labai svarbu net mažiausioje kasdienybės detalėje įžvelgti pozityvą, nestokoti optimizmo. Keliaudami „JO keliu“, vadovavosi tokiu Popiežiaus Jono Pauliaus II kvietimu: „Tegul mūsų tikėjimas bus veiklus“.  Kadangi COVID-19 grėsmė pakoregavo visas projekto veiklas, skaitlingų susitikimų su vietos bendruomenėmis jaunimas neorganizavo, bet keliavo į tas vietas, kur vyko Jono Pauliaus II susitikimai su Lietuvos ar Lenkijos žmonėmis. Braniewo jaunimas lankėsi Sopote ir  Gdanske, čia 1987 m. į susitikimą su popiežiumi susirinko beveik milijonas žmonių. Tai buvo laikas, kai Lenkija kovojo už nepriklausomybę, o Gdanskas visada buvo kovos už laisvę simbolis. Vizitas buvo nepaprastai svarbus. Gdansko altorius laikomas gražiausiu iš visų Jonui Pauliui II sukurtų altorių per JO 100 piligriminių kelionių. Plutiškių jaunimas vyko į Kauną, čia 1993 m. Popiežius Jonas Paulius II susitiko su trimis dešimtimis tūkstančių Lietuvos jaunuolių. JIS sakė trokštąs, kad jaunimas būtų laimingas, ragino juos vengti klystkelių, savo būties gelmėse puoselėti Dievo žodį, praktikuoti sakramentus, kliautis Bažnyčia. Popiežius jaunuoliams linkėjo būti Bažnyčioje veikliems, stipriems, kupiniems šventos liepsnos. Ir jie (Braniewo ir Plutiškių jaunimo grupės) ten buvo: mąstė apie savo egzistenciją, kūrė ateities planus, svajojo...