Kūrybinių ieškojimų diena

(Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų projektas „JO keliu“, 3 diena)

Gyvenimas yra talentas – teigė Popiežius Jonas Paulius II (cit. „Gyvenimas yra mums patikėtas talentas, kurį turime perkeisti, pagausinti ir paversti dovana“, Jonas Paulius II). Trečiąją projekto dieną Lietuvos ir Lenkijos jaunimas skyrė kūrybiniams ieškojimams, savo mėgstamų veiklų tobulinimui.  Lenkijos jaunimas kepė Popiežiaus Jono Pauliaus II mėgtą pyragą, pasidalino jo receptu. Sužavėta Lenkijos grupės kepamo pyrago vaizdu, Lietuvos grupė iškeliavo ieškoti idėjų kulinarinei kūrybai. Jų mokytoju tapo „Grūstės“ restorano „Pekinas“ šefas. Jis papasakojo, kad kinų virtuvėje vadovaujamasi keturiais principais: skonis, spalva, kvapas ir forma. Jų harmoningoje vienybėje glūdi kiekvieno patiekalo sėkmė. Lenkijos jaunimas eksperimentavo technologinėje veikloje – kūrė skudurines lėles, mėgino prisijaukinti molį. Lietuvos jaunimas ėjo tyrinėjimų keliu. Nors 1993 m., Jonas Paulius II apsilankymo Lietuvoje metais, jie dar nebuvo gimę, bet iš savo tėvų, senelių pasakojimų žino, koks svarbus tas vizitas buvo visiems Lietuvos žmonėms ir neseniai nepriklausomybę atkūrusiai Lietuvai - tiek politiškai, tiek dvasiškai, todėl leidosi į Popiežiaus Jono Pauliaus II lankytų vietų paieškas, mėgino pajusti tų vietų svarbą ir didybę. Kaip teigiama žiniasklaidoje, Jonas Paulius II yra keletą kartų pasakęs: „Pusė mano širdies – Lietuvoje!“ , todėl Lietuvos jaunimo grupė nuvyko į Leckavą, čia, kaip manoma, palaidota Popiežiaus senelė. Kapą žymi aukštas paminklas su jame sunkiai įskaitomais žodžiais, bet aiškiai matyti metai -1881-ieji. Keliaudami mėgino eksperimentuoti su naujosiomis technologijomis: meninių fotografijų kūrimas, filmavimas ir kt. Be to, daug judėjo, sportavo, grūdinosi jau vėstančios jūros bangose. COVID-19 virusas projekto dalyviams metė didžiulį iššūkį – įvykdyti Lietuvos ir Lenkijos jaunimo mainų projektą nuotoliniu būdu. Kol kas viskas vyksta puikiai, jaunimas ir šioje situacijoje vadovaujasi Popiežiaus Jono Pauliaus mokymu: „ Nepaisant visko, vis tiek bus puiku. Viskas, ką jums reikia padaryti, tai apsiauti patogius batus, nes visą gyvenimą turite išgyventi ...“