Gimnazistai įgyvendino projektą „Stebėkime, pažinkime, tobulėkime-3“

Plutiškių gimnazijos mokiniai, vadovaujami chemijos mokytojos Sonatos Kairienės, sėkmingai  įgyvendino  tęstinį Kazlų Rūdos savivaldybės finansuojamą vaikų socializacijos projektą „Stebėkime, pažinkime, tobulėkime-3“. Projektas orientuotas į ekologinių, gamtamokslių žinių gilinimą. Geriausias būdas daugiau sužinoti – tai nuvykti, pamatyti ir išbandyti.

Marijampolės apskrities atliekų tvarkymo centre sužinojo apie atliekų rūšiavimo svarbą, realiai pamatė atliekų gausą, apsilankė atliekų rūšiavimo fabrike.

Marijampolėje  UAB „ Arvi fertis“ (čia gaminamos neorganinės trąšos) susipažino su  trąšų gamybos procesu. Sužinojo, iš kokių žaliavų jos gaminamos, iš kur žaliavos atvežamos, kodėl labai svarbu griežtai laikytis trąšų naudojimo taisyklių.

Kauno VII forto jaunųjų mokslininkų laboratorijoje dalyvavo edukacinėje programoje „Druskos sūrymas“. Šios programos metu mokiniai galėjo pasijusti tikrais jaunaisiais mokslininkais. Mokiniams buvo labai smalsu ir įdomu girdėti pasakojimą apie druskas ir  tiesiogiai patiems dalyvauti atliekant bandymus. Mokiniai domėjosi reakcijų rezultatais, daug klausinėjo.

Projektas „Stebėkime, pažinkime, tobulėkime“ mokiniams padėjo pagilinti chemijos, ekologijos žinias, ugdyti drausmę, išmokė analizuoti ir kelti hipotezes.