Etnokultūros (šv. Agotos) diena,

Skirta Lietuvos 100-čiui paminėti

„Lietuva, duonos plutele skalsi, šimtmečiais mūsų esi“

Plutiškių gimnazijoje vasario 5 d. įvyko renginys  „Lietuva, duonos plutele skalsi, šimtmečiais mūsų esi“. Tai tradicinis etnokultūros renginys, Plutiškėse švenčiamas per šv. Agotos, duonos globėjos, dieną. Šių metų renginį mokiniai skyrė Lietuvos 100-čiui paminėti.  Po iškilmingosios renginio dalies, kai Plutiškių šv. Juozapo parapijos kun. teol. lic. Remigijus Gaidys pašventino duoną, kurios po riekelę išsidalino ir į namus išsinešė visi bendruomenės nariai, mokiniai ragavo duoną ir dalinosi patiekalų receptais. Jų suskaičiavo per šimtą: tai ir įvairūs duonos receptai, ir šventiniai pyragai, ir pusryčių bandelės, duoniukai, paplotėliai, įvairios duonos mišrainės ir netgi mutinys. Kitoje šventės dalyje mokiniai vardijo patarles ir priežodžius apie duoną - jų irgi rado šimtą. Šventę paįvairino liaudies dainos, šokiai ir žaidimai: lenktynės maišuose, plunksnos mėtymas, „kaliošų“ mėtymas į taikinį, žirnių nešiojimas šaukštais, mūšis su maišais ir kt. Duona – vienas seniausių mūsų valgių. Jai skirta daug gražių žodžių, eilėraščių, dainų, jai skirta ir viena ugdymo(si) diena Plutiškių gimnazijoje.