BŪKIME INICIATYVŪS

Baigtas PILIETINIO IR TAUTINIO UGDYMO PROJEKTO „Būkime iniciatyvūs“ įgyvendinimas. Projekto dalyviai per įvairią projektinę veiklą, turėjo galimybę puoselėti tautinę ir pilietinę savimonę, išmėginti savanorišką visuomeninę veiklą, taip pat projekto dalyviams atsivėrė pažinimo, veiklos, bendravimo ir bendradarbiavimo galimybės. Jie suprato, kad paskirdami dalį savo laisvalaikio prasmingai veiklai yra  ugdomi jų pilietiškumo, demokratiškumo, humanizmo principai.

Inicijuodami veiklas dalyviai susitiko su jaunimo tarptautinio bendradarbiavimo agentūros konsultantu, kuris supažindino projekto dalyvius su Erasmus+ programos galimybėmis. Jie sužinojo, kad programa suteikia žmonėms galimybių studijuoti, mokytis, įgyti darbo patirties arba imtis savanoriavimo užsienyje. Lapkričio 16 d. gimnazijoje buvo minima Tarptautinė tolerancijos diena. Klasių valandėlių metu buvo diskutuojama apie toleranciją, rengiamas kūrybinis stendas, t. p. mokiniai gamino tolerancijos girliandą. Akcentuota, jog visų rankos yra skirtingos: mažo vaiko, suaugusio ar senyvo žmogaus, vyro ir moters. Gruodžio 1 d. minint AIDS dieną gimnazistai dalyvavo protmūšyje „AIDS: GERIAU ŽINOTI!“. Su projekto dalyviais lankėmės Kauno IX forte, kur aplankėme muziejų, ekskursijos gidas supažindino mokinius su to laiko istorija, dalyvavome teminėje ekskursijoje „Okupuota Lietuva 1940–1990 m.“. Taip pat dalyvavome edukacinėje viktorinoje Kauno pilyje, kurią vedė ekskursijos gidas. Mokiniai su malonumu įsitraukė į šią veiklą. Gerumo akcijos „Dalinu Šv. Kalėdų laukimo džiaugsmą“ metu mokiniai gamino kalėdinius atvirukus, kuriuos išdalino į pašto dėžutes kaimo bendruomenės nariams. Minint antikorupcijos dieną mokiniai piešė piešinius antikorupcijos tema, mokykloje buvo rengiamas kūrybinis stendas. I–IVG klasės mokiniai dalyvavo paskaitoje, kurią vedė Marijampolės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Imuniteto skyriaus pareigūnai, bei pasidalino gerąja praktika korupcijos tematika.