Edukacinė pamoka ,,Optinės iliuzijos ir įdomieji reiškiniai"

Vos prasidėjus naujiems mokslo metams Kazlų Rūdos savivaldybės Plutiškių gimnazijos 8, IIg., IV g. klasių moksleiviai dalyvavo edukacinėje pamokoje ,,Optinės iliuzijos ir įdomieji reiškiniai" Energetikos ir technikos muziejuje. Edukacijos tikslas: paaiškinti, kas yra iliuzijos, kaip jos susidaro ir kokios būna; skatinti vaikų savarankišką ir/ar kolektyvinį aplinkos ir reiškinių tyrinėjimą bei domėjimąsi pasauliu; Ugdyti mokinių kūrybinius gebėjimus ir  pastebėti grožį  iš pažiūros paprastuose dalykuose. Edukacinio užsiėmimo metu mokiniai sužinojo, kas yra iliuzijos, kaip jos susidaro, kas yra miražas ar pareidolija, turėjo progą pasijuokti iš dirbtinės perspektyvos, stebėtis judančiais paveikslėliais ir 3D anaglifais, o eksperimentuodami atrado ir  kitų stulbinančių optinių apgaulių. Mokiniams buvo demonstruojamos optinių reiškinių pritaikymo galimybės ir pavyzdžiai, kaip patiems pasigaminti juostinį fotoaparatą.  Be to, pamokos metu aplankė dvi interaktyvias ekspozicijas „Technikos mokslas“ ir „Technika vaikams“, kuriose žaisdami spalvingais eksponatais susipažino su įvairiais fizikos reiškiniais: šviesa, energija, jėgos perdavimu, magnetiniais laukais, garsu, elektra ir t.t. Taigi pamoka buvo naudinga visiems, besidomintiems fizika ir iliuzijomis.

Regina Akelaitienė