VASAROS EDUKACIJA

Vaistai gamtoje

Kazlų Rūdos sav. Plutiškių gimnazijos 6-12 klasių mokiniai dalyvavo  projekto „Neformaliojo vaikų švietimo paslaugų plėtra“ edukacinių programų įgyvendinimo pirmoje edukacinėje Gamtinės ir ekologinės krypties  programos išvykoje į Švenčionių r. Sirvėtos regioninį parką.

Edukacinės programos ,,Vaistai gamtoje“ tikslas – įprasminti biologinės įvairovės apsaugą, primenant, kad dauguma augalų yra vaistiniai ir yra svarbūs ne tik ekologine prasme, bet gali būti ir vartojami. Vaistažolių rinkimas yra labai atsakinga veikla, todėl tam reikalingas išankstinis pasiruošimas. Mokiniai susipažino su pagrindinėmis vaistažolių rinkimo taisyklėmis ir jomis praktiškai vadovavosi vaistažolių rinkimo ekspedicijoje Sirvėtos regioniniame parke. Patys turėjo galimybę ne tik rinkti vaistažoles, bet ir paragauti kai kurių vaistinių augalų. Dalyvaudami šioje programoje mokiniai susipažino tiek su senomis vaistažolininkystės tradicijomis, tiek ir su vaistažolių reikšme modernioje medicinoje. Išmoko atsakingai rinkti ir ruošti vaistažoles bei pagaminti realų produktą. Nors programa neapima nė vieno nuodingo vaistingojo augalo, mokiniai sužinojo, kokių atsargumo priemonių reikia imtis vartojant vaistažoles ir dėl kurių rūšių visada pravartu pasikonsultuoti su gydytoju. Taigi nors ir sugelti uodų ir pavargę, mokiniai džiaugėsi daug sužinoję apie įvairių žolelių gydomąsias savybes ir naudą žmogui.

Projekto atstovas Plutiškių gimnazijoje Regina Akelaitienė