Elegantiškų šokių sūkury sukosi visa Plutiškių bendruomenė

Plutiškių gimnazijos mokiniai Vasario 16-ąją minėjo tradiciškai – aštuonioliktąjį kartą rinkosi į renginį „Elegantiškų šokių sūkury“. Tai Mokinių tarybos inicijuojamas renginys, jam nuoširdžiai ruošėsi visi: vieni piešinių ir rankdarbių parodą rengė, kiti Foto sieną ruošė, gimnazijos patalpas puošė, muzikos įrašus komplektavo. Taip sutapo, kad būtent šią dieną prezidentavimo kadenciją baigė Mokinių prezidentė Miglė Kazakevičiūtė (Ačiū!) ir Prezidento regalijas iškilmingai perdavė naujajai Mokinių prezidentei Gabrielei Vaitkevičiūtei (Sveikinam!). Šiais (2017) metais renginys išaugo į visos Plutiškių bendruomenės labdaros vakarą. Kažkas yra pasakęs, kad blogi dalykai nutinka ne dėl to, kad yra blogų žmonių, o dėl to, kad geri žmonės nieko nedaro arba daro per mažai. Plutiškių bendruomenėje – vien tik geri žmonės, jie darė labai daug: šoko ir Lietuvai, ir Plutiškių bendruomenės žmonėms, kuriems būtina finansinė parama. Renginio metu vyko loterija ir aukcionas, kuriuose be visų kitų gėrybių (bilietų į teatrus, koncertus, šokių pamokas, kvietimų vakarienei „Sodžiuje“) buvo galima įsigyti plutiškiečių rankomis sukurtų dalykų: naminės duonos kepalėlį (kepė mokytoja Rūta Šiugždinienė), paveikslą (tapė mokytoja Aušra Arlauskienė), veltos vilnos riešines (vėlė Jurgita Luckuvienė), vilnonių kojinių (mezgė Irena Dūdonienė|), adatinę (pagamino Kristina Butvilienė), medinę smėlio dėžę vaikų žaidimų aikštelei ( „Medinė pasaka“ savininkas Albinas Viščiulis) ir dar daug kitų gėrybių. Bet didžiausia dovana vakaro dalyviams – tai vedėjai, Plutiškių bendruomenės tarybos nariai Liudas Mikalauskas ir Egidijus Bavikinas. Jie pasikeisdami arba kartu akompanavo šokių vakarui, tad renginį galima būtų pavadinti koncertu – šokių vakaru. Tuo labiau, kad pademonstruoti, kaip reikėtų šokti, ir surengti keleto šokių pamokėles sutiko TV3 projekto „Šok su manimi“ laureatai Gintarė ir Tomas Slausgalviai.  Tad tokiais, visiems priimtinais, būdais: padėdami suruošti šventę, besisukdami valso ritmu, pirkdami loterijos bilietą, dalyvaudami aukcione, pasidalinę savo gerumu su kitais – ištarėme: „Su gimtadieniu, Lietuva! Aš – dalis tavęs!“ (nuotraukos Lauros Akranglytės, IVg kl.)