„BRANGINKIME TAI KAS BUVO, KAS YRA IR KAS BUS“

Birželio 13 dieną Kazlų Rūdos savivaldybės Plutiškių vidurinėje mokykloje vyksiančioje vaikų dieninio tipo vasaros poilsio stovykloje „Pelėdžiukai“, vadovės ir vaikai  organizavo ir dalyvavo renginyje „Branginkime tai kas buvo, kas yra ir kas bus“, skirtame birželio 14  -osios -  Gedulo ir Vilties dienai.

Vadovės papasakojo vaikams apie tai, kodėl ši diena yra tokia brangi Lietuvos žmonėms.

Visi kartu žiūrėjo filmą apie Žmonių trėmimą Lietuvoje.

Vėliau vaikai mokyklos fojė iš savo rankomis sukurtų tulpių sudėjo Lietuvos vėliavą, apie ją uždegė žvakutes, „supynė“ popierinių gėlių vainiką.

Ši akimirka įamžinta kartu su mokyklos direktore bei direktorės pavaduotoja.

Po to ėjome prie mokyklos aukuro, kur uždegėme ugnį – Vilties, Šilumos ir Šviesos simbolį, skirtą ištremtų žmonių atminimui.

Po oficialios dalies,  vaikai ėjo piešti su kreidelėmis ant asfalto tema „Savo piešinį skiriu Tėvynei“ .

Šios dienos prisiminimas ir mintys turėtų išlikti vaikų galvose, kadangi jie gyvena laisvoje, nepriklausomoje Lietuvoje. Jie gali  ramiai miegoti naktimis ir linksmi bei sotūs lakstyti po kiemą.

O tada buvo kitaip...