,, Maža  garbė svetimom kalbom kalbėti, didi gėda savos gerai nemokėti“ J. Jablonskis

2015 m. gruodžio 3 d. Marijampolės Rygiškių Jono gimnazijoje vyko  Sūduvos krašto  gimnazijų  mokinių   konferencija, skirta Jono Jablonskio 155 – osioms  gimimo metinėms paminėti. Konferencijos organizatorių tikslas - skatinti Sūduvos krašto gimnazijų mokinių bei mokytojų bendradarbiavimą. Konferencijoje dalyvavo ir skaitė pranešimus I-IV gimnazijų klasių Marijampolės, Vilkaviškio, Šakių, Kazlų Rūdos savivaldybių gimnazistai.

Plutiškių gimnaziją atstovavo III g. klasės mokinė Laura Akranglytė (mokytoja R. Akelaitienė), kuri parengė pranešimą: ,,Jono Jablonskio naujadarai". Po konferencijos dalyviai ir jų mokytojai apdovanoti padėkos raštais ir asmeninėmis dovanėlėmis.